Rijnlands Symfonie Orkest
Het Rijnlands Symfonie Orkest is een amateur symfonieorkest, dat al bestaat sinds 1952. In 2002 ging de Rijnlandse Orkest Vereniging samen met het Stedelijk Symfonie Orkest uit Zoetermeer en treedt het orkest naar buiten onder de naam Rijnlands Symfonie Orkest (RSO). Het orkest maakt onderdeel uit van het CKC. Het orkest staat onder leiding van de professionele dirigent Jean Pierre Gabriël en heeft een beroepsviolist als concertmeester: Yvonne Baggerman.
Het Rijnlands Symfonie Orkest bestaat uit circa 45 leden. De leden van het orkest komen uit alle windstreken: Zoetermeer, Waddinxveen, Boskoop, Alphen aan den Rijn, Leiden, Den Haag en zelfs uit Amersfoort. Het zijn allen gevorderde amateurs die hun instrument goed beheersen. Het orkest biedt plaats aan volwassenen die het plezierig vinden om samen te spelen en twee maal per jaar een goed concert te geven.
Behalve de concertmeester en de groepsaanvoerders hebben de strijkers geen vaste plaats in het orkest. Bij ieder nieuw programma wisselt men van lessenaar zodat ieder op zijn beurt de eerste of tweede partij speelt. De blazers verdelen de partijen onderling. Daarom is het raadzaam om voor aanmeldingen rechtstreeks contact  op te nemen met de orkestsecretaris.
Het Rijnlands Symfonie Orkest repeteert iedere dinsdagavond van 20.00 tot 22.30 uur in het CKC.
Cursusgegevens
| Naam | Rijnlands Symfonie Orkest (gevorderd) |
| Aantal lessen | 40 |
| Leeftijd | > 16 jaar |
| Begin - einddatum |
4 september 2012 - 16 juli 2013 |
| Lesdag | Dinsdag van 20:00 tot 22:30 |
| Docent | Jean-Pierre |
| Code | SM2420 |
| Prijs | tot 21 jaar: € 229 21 jaar en ouder: € 272,51 |
| De cursusprijs kan in termijnen betaald worden. | |
